İlçe Kaymakamı Mehmet DURGUT ,İlçe Kurum Müdürleri ve İlçe Halkının Katılımıyla 7 Adet 4-6 yaş grubu kuran kursları açılışını yaptı. İlçe müftülüğü tarafından, tam 7 adet 4-6 yaş grubu Kur’an kursu açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan, ‘’Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi’’ kapsamında açılan kurslara veliler büyük ilgi göstererek çocuklarını kayıt yaptırıyorlar. Açılan Kur’an kursları, minik öğrencilere göre dizayn edilmiş olup, kurslarda bir adet derslik, bir adet beslenme ihtiyacı için mutfak, ara salon ve çocuklar için özel hazırlanmış lavabo ve tuvalet bölümleri mevcut. 
 
İlçede 4-6 Yaş Ku’an Kursu açılış programına İlçe Kaymakamı Mehmet  DURGUT  ve tüm daire amirleri ile vatandaşlar katıldı. İlçe Müftüsü Hacı Turan DEMİRCİOĞLU açılış konuşmasında bulundular. Hedeflerinin yavrularımızı küçük yaştan itibaren Kur’an ahlakıyla ahlaklanmalarını sağlamak olduğunu belirten müftü, anne ve babaların, çocukların terbiyesinde önemli rolleri olduğunu belirttiler.  Bu nedenle önce onların güzel eğitimden geçmelerinin çok önemli olduğunu düşünerek, Çüngüş’te Kuranı anlamıyla okuma seferberliği başlattıklarını dile getirdiler. Ülkenin 15 Temmuz gibi hain darbe girişimi geçirdiğini, vatandaşımızın bu ve bunun gibi oluşumlara karşı Kuran merkezli, Salih bilgiye ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdiler.
 
Daha sonra İlçe Kaymakamı Mehmet DURGUT konuşma yaptı.  4-6 yaş gurubu Kur’an Kurslarının önemine vurgu yaparak konuşmalarına şöyle devam etti. Bu yaştaki yavrularımızın seviyelerine uygun, dini içeriklerle donatılmış eğitim almalarının gelecekteki alacakları eğitimlerinin alt yapısını oluşturması açısından önemine değinen DURGUT, geçmişte sadece büyük yaştakilere bu hizmet veriliyordu,  bugün ise onları da ihmal etmeyerek küçük yaşlarda Kur’an eğitimini almalarının çok önemli olduğunu vurguladılar. Kursların açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.