Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 80. ölüm yıldönümü dolayısıyla İlçemizde çelenk sunma ve anma töreni düzenlendi.
      
 
 
10 Kasım  Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00 da İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT  ve Belediye Başkanı Zübeyir ARSLANCA ’nın Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra programa pazartesi günü saat 10: 00 ‘ da İ.M.K.B. 75. Y.B.O.  Okulunun hazırlamış olduğu programla Öğretmenevi Konferans salonunda devam edildi.
 
İ.M.K.B. 75. Y.B.O. Okulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Anma Programı, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ardından şiirlerin okunması ve 10 Kasım anısına video gösterisi ile sona erdi.
 
    Anma programına İlçemiz Kaymakamı Mehmet DURGUT, Belediye Başkanı Zübeyir ARSLANCA, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ABACIOĞLU, Cumhuriyet Savcısı Talha ÖZTÜRK,İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Ali Soner BOZAN, İlçe Emniyet Amir Vekili BaşKomiser Ömer Baki YORULMAZ, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.